NADAČNÍ FOND

Šatník Nory Fridrichové

. . . pomáhá rodinám samoživitelů, aby na svoje trable nebyli sami.

Jana a Nora

Jak můžete podpořit Nadační fond Šatník Nory Fridrichové?

Koupí našeho Dobrého skutku, naleznete jej v katalogu našeho e‑shopu nebo přímo v košíku. Cena Dobrého skutku je 100 Kč za každý balíček, můžete přispět libovolný počet balíčků.

Přispět můžete také přímo na bankovní účet nadace:

Bankovní spojení: 202010100/2010

IBAN: CZ30 2010 0000 0002 0201 0100

Kód BIC/SWIFT: FIOBCZPP

Více informací o nadačním fondu včetně dalších možností pomoci najdete na www.satnikpraha.cz

Děkujeme vám!

QR kód nadačního fondu Šatník Nory Fridrichové
logo Dobrého skutku nadačního fondu Šatník Nory Fridrichové
Obrázek nadačního předmětu - Dobrý skutek balíček plen značky Kolorky pro Šatník

Nadační fond Šatník podporujeme již několik let, protože víme, že situace rodin samoživitelů není vůbec jednoduchá. Rodiče, kteří mají malé děti, nejvíce poptávají pro své děti plenky. Jak asi většina rodičů ví, plenky tvoří velkou položku v rozpočtu rodiny s malými dětmi. Pro tyto rodiny se tak tolik potřebná základní věc v péči o dítě stává cenově nedostupnou. I proto jsme v roce 2020 zavedli na našem e-shopu možnost koupě Dobrého skutku – balíčku Kolorek za zvýhodněnou cenu 100 Kč.Balíčky, které naši zákazníci takto zakoupí, posíláme pravidelně do Šatníku. My navíc Šatníku tradičně přispíváme v rámci akce #dobroden nebo když mají Kolorky a naše majitelka Jana narozeniny. Vy svým nákupem můžete společně s námi pomoci ještě více rodinám, které pro své děti plenky potřebují.

Nadační fond Šatník založila novinářka Nora Fridrichová, která se o téma samoživitelství začala jako novinářka zajímat již před lety. Rodiny samoživitelů patří mezi skupiny trvale ohrožené chudobou, media o nich informovala sporadicky a nezajímali se o ně ani politici, kteří jim maximálně tak vzkazovali, aby si osamělí rodiče „našli nového sponzora“. V roce 2019 Nora zorganizovala první sbírku oblečení u sebe v práci a za pár dní se toho sešla tuna! Když přišla pandemie, založila postupně dvě veřejné sbírky na pomoc rodinám samoživitelů, na potraviny a na notebooky pro děti při distanční výuce. V roce 2021 v centru Prahy otevřeli s partou kamarádek Šatník, který obsluhují jako dobrovolnice, zcela bez nároku na odměnu. Tou je pro ně jistota, že každý rodič i jeho děti od nich odejdou hezky oblečené. Stále platí ono Werichovo, že šaty dělají člověka. Ale nejen to, chtějí, aby se děti i rodiče cítili dobře, proto své služby neustále rozšiřují, nabízejí služby kadeřnice, masáže, zajišťují potraviny i drogérii, ale postarají se i o to, aby děti mohly dostat dárky k narozeninám nebo k Vánocům.

Od začátku války na Ukrajině pomáhají i maminkám s dětmi na útěku. Jsou rády, že mohou pomoci aspoň takto, a že se Šatník, jak nedávno napsal časopis Forbes, stal jedním z největších zprostředkovatelů přímé humanitární pomoci v Česku.

Všechny nadace