NADAČNÍ FOND

Pink Bubble

. . . podporuje děti a mladé lidi, kterým život zkomplikovalo onkologické onemocnění.

Jana a Martina

Jak můžete podpořit Nadační fond Pink Bubble?

Koupí produktu PINK BUBBLE příručka Jak to zvládnout v nemocnici, naleznete ji v katalogu našeho e‑shopu nebo přímo v košíku. Cena příručky je 100 Kč, ale můžete přispět jakoukoliv částkou.

Přispět můžete také přímo na bankovní účet nadace:

Bankovní spojení: 253135368/0300

IBAN: CZ32 0300 0000 0002 5313 5368

Kód BIC/SWIFT: CEKOCZPP

Více informací o nadačním fondu včetně dalších možností pomoci najdete na www.pinkbubble.cz

Děkujeme vám!

QR kód nadačního fondu Pink Bubble
logo produktu Příručky Pink Bubble
logo produktu Příručky Pink Bubble
logo Dobrého skutku

Nadační fond Pink Bubble založila v roce 2012 modelka Martina Šmuková s cílem pomáhat dětem a mladým lidem, kterým život zkomplikovalo onkologické onemocnění. Nadace poskytuje všestrannou podporu pacientům ve věku od 11 do 30 let v České republice s jakoukoli onkologickou či hemato-onkologickou diagnózou, a to nejen v období léčby, ale také během následné rekonvalescence a návratu do běžného života.

Onkologické onemocnění je velkou zkouškou pro každého pacienta, mladým lidem ale navíc zasáhne do života v nesnadném věku, kdy se z dětí stávají dospělí. V Pink Bubble se proto snažíme jim toto období ulehčit tak, aby je i navzdory nemoci prožili mladí pacienti co nejšťastněji a dokázali se co nejdříve postavit zpátky na vlastní nohy.

Spolupráci s Pink Bubble jsme navázali v tomto roce. První podpora šla pro 3 Pink Bubble rodinky, aby měli o zásobu Kolorek postaráno. Dalším společným projektem je možnost zakoupení Příručky Jak to zvládnout v nemocnici přímo na našem e‑shopu.

Nadační fond Pink Bubble pomohl za deset let už stovkám dětí, dospívajících a mladých dospělých, jimž rozdělil 28 milionů korun a splnil přání v hodnotě 10 milionů korun.

A proč zrovna Pink Bubble? „Existuje meditace růžové bubliny. Když máte nějaké velké přání, tak než ho nosit pořád v hlavě, je lepší si je představit jako splněné. Tu představu potom zabalit do imaginární růžové bubliny, odpinknout ji do vesmíru a už se o ni víc nestarat. Vesmír zařídí, aby se vám přání ve správnou chvíli vrátilo splněné. Když mi bylo dvacet a řešila jsem cosi zásadního, poradil mi to kamarád. Tehdy mi představa bubliny pomohla, a když jsem hledala jméno pro nadaci, vzpomněla jsem si na ni. Vlastně se v Pink Bubble snažíme dát těm bublinám ještě motůrek, aby se přání pacientům splnila co nejrychleji.“ říká Martina

Ke všem příjemcům pomoci přistupují v Pink Bubble individuálně, aby jim pomohli s tím, co právě oni potřebují nejvíc. Snaží se plnit jejich osobní přání a také jim zprostředkovávat zážitky, protože momenty štěstí a radosti jsou pro mladé lidi, kterým do života zasáhlo takto nepředvídatelné onemocnění, opravdu důležité. Organizují aktivity, které by v době léčby a rekonvalescence mohly mladé pacienty rozptýlit, posílit jejich naději a vnést jim do života co nejvíce smíchu a dobré nálady.

„Bublinkám“, jak svým svěřencům říkají, přispívají na zdravotnické, rehabilitační či pohybové pomůcky a služby, díky nimž je proces léčby kratší, příjemnější a život po jejím ukončení snazší. Slečny a mladé muže podporují při studiu v nemocnici i v domácí léčbě, zprostředkovávají jim rekvalifikační kurzy, školení nebo brigády a poskytují cílenou pomoc, aby se po ukončení léčby mohli postavit na vlastní nohy a naplno vykročit do nové životní etapy.

Všechny nadace