NADAČNÍ FOND

Pink Bubble

. . . podporuje děti a mladé lidi, kterým život zkomplikovalo onkologické onemocnění.

Jana a Martina

Jak můžete podpořit Nadační fond Pink Bubble?

Koupí produktu PINK BUBBLE příručka Jak to zvládnout v nemocnici, naleznete ji v katalogu našeho e‑shopu nebo přímo v košíku. Cena příručky je 100 Kč, ale můžete přispět jakoukoliv částkou.

Přispět můžete také přímo na bankovní účet nadace:

Bankovní spojení: 253135368/0300

IBAN: CZ32 0300 0000 0002 5313 5368

Kód BIC/SWIFT: CEKOCZPP

Více informací o nadačním fondu včetně dalších možností pomoci najdete na www.pinkbubble.cz

Děkujeme vám!

QR kód nadačního fondu Pink Bubble
logo produktu Příručky Pink Bubble
logo Dobrého skutku

Nadační fond Pink Bubble založila v roce 2012 modelka Martina Šmuková s cílem pomáhat dětem a mladým lidem, kterým život zkomplikovalo onkologické onemocnění. Nadace poskytuje všestrannou podporu pacientům ve věku od 11 do 30 let v České republice s jakoukoli onkologickou či hemato-onkologickou diagnózou, a to nejen v období léčby, ale také během následné rekonvalescence a návratu do běžného života.

Onkologické onemocnění je velkou zkouškou pro každého pacienta, mladým lidem ale navíc zasáhne do života v nesnadném věku, kdy se z dětí stávají dospělí. V Pink Bubble se proto snažíme jim toto období ulehčit tak, aby je i navzdory nemoci prožili mladí pacienti co nejšťastněji a dokázali se co nejdříve postavit zpátky na vlastní nohy.

Spolupráci s Pink Bubble jsme navázali v tomto roce. První podpora šla pro 3 Pink Bubble rodinky, aby měli o zásobu Kolorek postaráno. Dalším společným projektem je možnost zakoupení Příručky Jak to zvládnout v nemocnici přímo na našem e‑shopu.

Nadační fond Pink Bubble pomohl za deset let už stovkám dětí, dospívajících a mladých dospělých, jimž rozdělil 28 milionů korun a splnil přání v hodnotě 10 milionů korun.

A proč zrovna Pink Bubble? „Existuje meditace růžové bubliny. Když máte nějaké velké přání, tak než ho nosit pořád v hlavě, je lepší si je představit jako splněné. Tu představu potom zabalit do imaginární růžové bubliny, odpinknout ji do vesmíru a už se o ni víc nestarat. Vesmír zařídí, aby se vám přání ve správnou chvíli vrátilo splněné. Když mi bylo dvacet a řešila jsem cosi zásadního, poradil mi to kamarád. Tehdy mi představa bubliny pomohla, a když jsem hledala jméno pro nadaci, vzpomněla jsem si na ni. Vlastně se v Pink Bubble snažíme dát těm bublinám ještě motůrek, aby se přání pacientům splnila co nejrychleji.“ říká Martina

Ke všem příjemcům pomoci přistupují v Pink Bubble individuálně, aby jim pomohli s tím, co právě oni potřebují nejvíc. Snaží se plnit jejich osobní přání a také jim zprostředkovávat zážitky, protože momenty štěstí a radosti jsou pro mladé lidi, kterým do života zasáhlo takto nepředvídatelné onemocnění, opravdu důležité. Organizují aktivity, které by v době léčby a rekonvalescence mohly mladé pacienty rozptýlit, posílit jejich naději a vnést jim do života co nejvíce smíchu a dobré nálady.

„Bublinkám“, jak svým svěřencům říkají, přispívají na zdravotnické, rehabilitační či pohybové pomůcky a služby, díky nimž je proces léčby kratší, příjemnější a život po jejím ukončení snazší. Slečny a mladé muže podporují při studiu v nemocnici i v domácí léčbě, zprostředkovávají jim rekvalifikační kurzy, školení nebo brigády a poskytují cílenou pomoc, aby se po ukončení léčby mohli postavit na vlastní nohy a naplno vykročit do nové životní etapy.

Všechny nadace