ČASTÉ DOTAZY

Je obal KOLOREK rozložitelný?

Není, ale lze jej vytřídit do plastového kontejneru a zcela recyklovat. Dříve jsme používali obaly, které obsahovaly d2w, díky kterým se obal rozpadl na mikročástice. Podle posledních výzkumů, je ale rozpad na mikročástice pro životní prostředí více zatěžující než když je obal recyklovatelný. Proto jsme se rozhodli od této výroby ustoupit a postupně tyto obaly nahrazujeme obaly, které lze recyklovat. Na boku každého balíčku naleznete recyklační symbol.

Kde se KOLORKY vyrábí?

KOLORKY jsou česká značka, vybíráme nejkvalitnější materiály, které pochází z různých částí světa. Samotná kompletace plenek pak probíhá v naší partnerské továrně v Číně v Xiamenu. Původ všech materiálů najdete v popisu každého produktu. Původně jsme chtěli naše plenky vyrábět v České republice, ale finanční možnosti nám to neumožnily. Produkty, které se v ČR vyrábí, se zde většinou pouze kompletují a materiály pochází také ze všech koutů světa.

Kde se dají KOLORKY koupit?

Objednat se dají na našem e-shopu s doručením do České republiky, Slovenska a celé EU. V České i Slovenské republice můžete vybrané druhy Kolorek koupit v dm drogerie markt, ale i menších kamenných prodejnách Jannami, Place Baby v Brně, Táboře a Zlíně. Mapu kamenných prodejen pro vás připravujeme.
Kolorky snadno koupíte i u všech velkých internetových prodejců, jako je Alza, MALL, Feedo, Pilulka.cz, Rohlík, Košík a Notino.

Je možné KOLORKY vrátit nebo vyměnit?

Ano, když zjistíte, že KOLORKY vašemu miminku nevyhovují, je možné je poslat zpět. KOLORKY vám vyměníme za jinou velikost, nebo Vám vrátíme peníze.
Sekci "Výměna a vrácení" pro vás nyní upravujeme. Pokud potřebujete výměnit nebo vrátit produkty, prosíme kontaktujte naši zákaznickou linku na tel.: +420 792 778 832 nebo e-mailu na jsme@kolorky.cz.

Proč jsou KOLORKY eko?

Jsou vyrobeny z přírodních a obnovitelných materiálů - netkané textílie, buničiny a papíru, případně bambusové viskózy a bioplastu. Neobsahují příměsy PVC, antioxidantů, latexu, formaldehydu ani ftalátů, které u dětí tak často způsobují nepříjemné opruzeniny. Všechny naše plenky splňují FSC certifikaci, jsou běleny metodu TCF (total chlorine free) a nejsou parfémované.

Proč musím KOLORKY kupovat v sudých počtech?

Při všem co děláme myslíme na přírodu kolem sebe a na to, abychom co nejméně zatěžovali životní prostředí. Proto nechceme do našich krabic dávat zbytečné výplně. Krabice jsou navrženy na množství balíčků podle nejčastějších nákupů našich zákazníků. Ti nejčastěji nakupují právě sudé počty balíčků.
Nemusíte ale kupovat vždy dva stejné balíčky Kolorek, můžete je libovolně kombinovat, pouze výsledný součet musí být sudý.

Z jakých materiálů se plenky vyrábí?

Ty nejlepší materiály pro výrobu Kolorek vybíráme po celém světě, tak, aby splňovaly vysoké standardy, byly z přírodních a obnovitelných materiálů a byly naprosto bezpečné pro malé nositele. Každý druh plenek má trochu jiné složení, použité materiály a jejich popis najdete vždy u konkrétního produktu.

Které z komponentů pleny jsou rozložitelné?

Rozložitelné nejsou následující komponenty: LDPE, SAP gel a netkaná textilie. Doba rozkladu všech ostatních komponent záleží na okolních podmínkách. Některé komponenty se mohou ztrácet už během několika měsíců.
Dle našich informací neexistuje plena, která by byla 100% rozložitelná, protože obsahují komponenty (např. SAP gel), které nejsou rozložitelné. Použité pleny vzhledem k jejich znečištění patří do směsného odpadu, nelze je kompostovat ani jinak zpracovávat.

Jsou některé části výrobku testované na zvířatech?

Ne, nejedná se o kosmetiku, takže se testy na zvířatech neprovádějí.
Všechny naše plenky mají certifikaci SZÚ, tzv. posouzení o zdravotní nezávadnosti podle požadavků MZ č. 84/2001 Sb. O hygienických požadavcích na hračky a výrobky pro děti ve věku do 3 let v platném znění. Výrobky byly shledány jako bezpečné pro lidské zdraví pokud přicházejí do styku s lidskou pokožkou za obvyklých nebo rozumně předvídatelných podmínek použití.

Dají se KOLORKY kompostovat?

Bohužel, KOLORKY obsahují LDPE a SAP gel, který není biodegradibilní, tzn. že se v přírodě zcela nerozloží. SAP je také antibakteriální a mohl by narušit rovnováhu kompostu.

Zasíláte vzorky?

Bohužel ne, nabízíme vám možnost koupit si 2 balíčky plen a v případě, že KOLORKY nebudou vašemu miminku vyhovovat, vám vrátíme peníze.

Proč mi nedorazila objednávka?

Důvodů může být několik, mezi nejčastější patří:

nezadaný VS platby – vaše platba se nám nespárovala s objednávkou, zkontrolujte, zda jste VS zadali správně a pokud ne, kontaktujte nás

špatné telefonní číslo – zkontrolujte v objednávce, že jste zadali správně telefonní číslo, pokud ne, nemůže se s vámi přepravní společnost spojit a zásilku vám doručit

platba neproběhla – zkontrolujte, zda vaše platba proběhla, pokud ne, zaplaťte objednávku znovu

zadán špatný e-mail – dorazilo vám potvrzení objednávky? Pokud ne, pravděpodobně jste zadali špatný email, kontaktujte nás a my vám email u objednávky opravíme

Jak se počítá cena dopravy?

Při návrhu našich krabic jsme mysleli nejen na to, aby se do nich Kolorky dobře poskládaly, ale i na to, aby je maminky unesly. Proto naše největší krabice pojme cca 12 balíčků (záleží na velikosti objednaných plenek). Větší objednávky pak rozdělujeme do více krabic. Přepravní společnosti bohužel neumí dvě krabice přepravovat jako jednu zásilku, a tak se někdy může stát, že vám dorazí každá krabice v jiný den.