NADAČNÍ FOND

Veroniky Kašákové

. . . doprovází mladé lidi z dětských domovů na jejich cestě do reálného života.

Jana a Veronika

Jak můžete podpořit Nadační fond Veroniky Kašákové?

Koupí našeho VINCI magazínu, naleznete jej v katalogu našeho e‑shopu nebo přímo v košíku. Cena magazínu s ilustrací začíná na 60 Kč, ale můžete přispět jakoukoliv částkou.

Přispět můžete také přímo na bankovní účet nadace:

Bankovní spojení: 8486336028/2700

IBAN: CZ14 2700 0000 0084 8633 6028

Kód BIC/SWIFT: BACXCZPP

Více informací o nadačním fondu včetně dalších možností pomoci najdete na www.nfvk.cz

Děkujeme vám!

QR kód pro nadaci Veroniky Kašákové
obrazek knihy odvaha snit NF Veroniky Kasakove
Obrázek kalendare odvaha snit NF Veroniky Kasakove
logo Dobrého skutku

Nadační fond a především pak lidé v něm se rozhodli doprovázet mladé lidi z dětských domovů na jejich cestě do reálného života. Děti z dětského domova totiž ztrácí domov dvakrát! Poprvé odchodem z biologické rodiny a podruhé odchodem z dětského domova, kdy se často ocitají v nepříznivých situacích a jsou zcela odkázáni jen sami na sebe. Nadační fond chce mladým lidem, kteří opouštějí dětské domovy pomoct překonat tento pocit nejistoty a samoty a usnadnit jim tak start do samostatného života.

VIZÍ nadace je, aby každý mladý člověk, který opouští brány dětského domova, věděl, co ho za nimi čeká, byl na to připravený a nebyl na to sám. Přáním Veroniky a jejího fondu je, aby každé dítě opouštějící dětský domov mělo ze zákona svého průvodce, kterému bude věřit.

Za každým mladým člověkem, který projeví zájem, posílá nadační fond tzv. PRŮVODCE. Vytváří se tak individuální vztah, který vzniká v dětském domově a pokračuje i po jeho opuštění. I proto chce nadační fond navštívit, motivovat a obejmout všechny děti v dětských domovech v České republice a nabídnout jim pomocnou ruku.

Nadační fond založila modelka Veronika Kašáková na základě své osobní zkušenosti. Se svým bratrem vyrůstala v dětském domově od svých 4 let a jak sama říká „Jsem přesvědčená, že jsem byla v dětském domově a prožila všechny ty okamžiky právě proto, abych dnes mohla pochopit ostatní opuštěné děti a abych jim mohla nabídnout pomoc, jsem jedna z nich, a i když nepochybně existují děti, které mají mnohem silnější příběhy než ten můj, tak věřím v to, že naše působení v domovech dokáže zvednout ze židle třeba i jen jedno dítě, které si řekne: „Nezáleží na tom, kdo je má matka či otec, záleží na tom, KDO JSEM JÁ!““

S Veronikou i jejím nadačním fondem spolupracují Kolorky již několik let. Podle potřeby posíláme nadačnímu fondu balíčky Kolorek, které putují k mladým lidem, kteří opustili brány dětského domova a sami se stali rodiči nebo přímo do dětských domovů a Klokánků tam kde jsou potřeba. Veronika i její syn Matyášek byli také tváří naší kampaně.

Všechny nadace